19/03/18

Nusja 8 vjeçare vdes në duart e bashkëshortit !

Nusja 8-vjeçare vdiq natën e dasmës pas dëmtimeve të brendshme për shkak të traumave seksuale Vdekja ka ndodhur në zonën fisnore të Hardhit në Jemenin...

Lisa Milicaj me Plisin e bardh shqiptar- në Kongresin Amerikan

Gruaja e parë shqiptaro-amerikane, e cila ka qenë zgjedhur si këshilltare në një kantonë të shtetit e Nju Jorkut ishte e ftuar në shtepin...

Arratiset vajza e kryeministrit: Im atë më do të vdekur

Vajza e një prej liderëve më të pasur në botë është arratisur pasi i ati i kishte kufizuar lirinë që ajo dëshironte. Bëhet fjalë për...

Ish-spiuni rus dhe bija e tij filmohen duke shëtitur me veturë disa orë para...

Kamerat e sigurisë kanë filmuar lëvizjet e Sergei dhe Yulia Skripal derisa po shëtisnin me veturë në qytetin Salisbury, vetëm disa orë para se...

Vuçiq paralajmëron zhdukjen e kombit serb brenda 40 vjetëve nëse…

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, ka thënë se brenda katër dekadave të ardhshme, nëse nuk do të ketë shtim të popullsisë, kombi dhe shteti...

Përplasjet me Turqinë, “Përbindëshi” amerikan mbërrin në…(Video)

Ndërkohë që Turqia mban stërvitje të frikshme në Egje dhe ka dërguar disa anije pranë Qipros, Greqia ka ngritur alarmin se këto "lojëra lufte"...

Avioni përplaset me shtëpinë, vdesin të gjithë personat në bord dhe ata që ishin...

Një avion i vogël i pasagjerëve, me pesë njerëz në bord është rrëzuar mbi një shtëpi, vetëm pak kohë pasi ishte nisur nga Manila,...

Vritet një myslimane në Angli, duke u rrahur brutalisht. Pamje të rënda (Video)

Një video amatore shfaq momentin kur një egjiptiania 18-vjeçe sulmohet në Nottingham, ku si pasojë e plagëve të marra më vonë ndërroi jetë. Mariam Moustafa...

Ministri i ri i Gjermanisë: Islami nuk i përket shtetit tonë

Ministri i ri i punëve të brendshme të Gjermanisë, Horst Seehofer ka thënë se ai beson që “Islami nuk i përket” shtetit të tij,...

Rrëzohet duke punuar, burrit i ngulet armatura 130 centimetra në testikuj dhe i depërton...

Një punëtorë ndërtimtarie është shpëtuar nga mjekët edhe pse pak kush kishte menduar se do ta mashtroj vdekjen, për faktin se një armaturë 130...

Të fundit

Kërkohen 90 mijë euro për shërimin e 19-vjeçarit nga Leukemia

Një prind nga Vitia, po kërkon ndihmë për të shëruar djalin e tij 19- vjeçar.Ka pesë muaj që Valmir Limani po trajtohet në Turqi,...

Ngjarja prekëse që e ri-emocionoi tej mase Ledri Vulën, reperi shpërthen në lot!!

Xheraldina Rexhepi njihej si njëra ndër femrat më të forta shqiptare dhe akoma vazhdon të konsiderohet si e tillë. Sfida e madhe që pati gjatë...

Vuçiq: Ne po zhdukemi, shqiptarët në Kosovë po shtohen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, një pjesë të fjalimit të tij lidhur me zgjidhjen e çështjes së Kosovës, ia ka kushtuar rënies së natalitetit...