19/03/18

“Na u shkatërrua jeta”, flasin prindërit që quajtën djalin Donald Trump

Familja e djalit të vogël që ka marrë emrin e presidentit të Amerikës, Donald Trump ka treguar se i është shkatërruar jeta pikërisht për...

Top 10 vendet për të gjetur një vend pune

Një analizë e hollësishme e 17 vendeve evropiane, një grup ekspertësh nga “Glassdoor Economic Research”, arriti në një përfundim se në cilat vende është...

I bindur se jeleku i tij i ri antiplumb është i papërshkueshëm – urdhëron...

Pronari i një kompanie që merret me prodhimin e pajisjeve ushtarake në Ukrainë, ishte aq shumë i bindur që produkti i tij më i...

E varrosën babanë me nderime, por të afërmit shokohen pas telefonatës nga Berlini

Një ngjarje e çuditshme ka ndodhur në Turqi, ku fëmijët e të afërmit e një 78-vjeçari që kishte humbur jetën në Berlin të Gjermanisë...

Refuzoi të bartë hixhab në rrugë, burri e godet shuplakë një grua në qendër...

Ky është momenti kur një grua myslimane filmon një burrë që e sulmon verbalisht dhe fizikisht, pasi ajo i thotë se ka “të drejtë”...

Historia interesante për fshatin gjerman që është ende i ndarë, edhe 28 vjet pas...

Gati 30 vjet pas rënies së Murit të Berlinit, një fshat në Gjermani është ende i ndarë përgjatë kufirit të Luftës së Ftohtë. Sipas mediave...

Të parën e rrahu shuplaka dhe e tërhoqi zvarrë, tjetrës i propozon martesë –...

Pak më shumë se një vit pasi ylli i bejsbollit Danry Vasquez u arrestua për rrahjen e të dashurës së tij Fabiana Perez në...

Bëhen copa mes vete, gruaja shqiptare rrah dashnoren e burrit në mes të rrugës

Tradhtia konsiderohet shpesh si një nevojë fizike, por e sigurt është që askujt nuk i pëlqen të jetë i tradhtuari. Një gjë e tillë i...

Duke luajtur me telefon harron se ishte ulur në një lartësi të madhe, rrëzohet...

Një turist ka humbur jetën në njërin nga vendet më të frekuentuara në Kinë, duke u rrëzuar nga një lartësi e madhe derisa po...

Tërbohen studentët, zhvishen dhe festojnë buzë detit

Ndërkohë që studentët shqiptarë sapo kanë dalë nga sezoni i provimeve, ata amerikane kanë marrë pushimet pranverore dhe kanë vërshuar të gjithë nëpër plazhe. Ditën...

Të fundit

Kërkohen 90 mijë euro për shërimin e 19-vjeçarit nga Leukemia

Një prind nga Vitia, po kërkon ndihmë për të shëruar djalin e tij 19- vjeçar.Ka pesë muaj që Valmir Limani po trajtohet në Turqi,...

Ngjarja prekëse që e ri-emocionoi tej mase Ledri Vulën, reperi shpërthen në lot!!

Xheraldina Rexhepi njihej si njëra ndër femrat më të forta shqiptare dhe akoma vazhdon të konsiderohet si e tillë. Sfida e madhe që pati gjatë...

Vuçiq: Ne po zhdukemi, shqiptarët në Kosovë po shtohen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, një pjesë të fjalimit të tij lidhur me zgjidhjen e çështjes së Kosovës, ia ka kushtuar rënies së natalitetit...