19/03/18

E dini se çfarë ndodh me trupin nëse hani 2 banane në ditë për...

Bananet janë një frut i pasur me lëndë ushqyese, vitamina, fibra, minerale dhe sheqerna natyrale. Janë të shijshme dhe konsumi i të paktën dy bananeve...

Zbulohet produkti natyral që ul hipertensionin

Tiranë, 15 mars – Sipas një studimi të ri, është një produkt natyral që mund të ndihmojë në uljen e hipertensionit. Hulumtuesit shkencorë nga...

2 veprimet e thjeshta që ndihmuan këtë grua të humbasë 80 kg

Ndonjëherë, një ndryshim i thjeshtë është gjithçka që duhet për humbjen e jashtëzakonshme të peshës. Dhe mund t’ia dalësh, është e garantuar. Besojeni apo jo,...

Njihuni me ilaçin e mrekullisë! Shëron çdo sëmundje

Brenda kulturës arabo-islame, fara e zeze eshte percaktuar per probleme te ndryshme, perfshire ethe, astme, dhimbje koke kronike, diabet, dhimbje shpine, infeksione dhe reumatizma....

Ky ushqim është shkatërrues për mëlçinë, madje edhe më i dëmshëm se alkooli

Të gjithë e dinë se dëmet që i shkakton alkooli mëlçisë janë të shumta. Por askush nuk e dinte se ekziston një produkt tjetër...

Kjo bimë shëron kancerin, 100 herë më efektive se kimioterapia (Foto)

Studimet kanë treguar se çaji i luleradhiqes mund të ndikojë në qelizat e kancerit duke i shpërbërë ato brenda 48 orësh dhe gjithashtu nuk...

Rrëfimi i mjekëve në QKUK për operacionin që i shpëtoi jetën fëmijës

Mjekët në Prishtinë kanë kryer një operacion të suksesshëm. ​Ata arritën që ta shpëtojnë një fëmijë, të cilit i kishte mbetur një fasule në...

Sëmundjet që i shëron kjo pije alkoolike

Ethet “Hay”, është një sëmundje e cila ka aftësitë të na bëjë të dalim jashtë çdo kontrolli, duke na shkaktuar skuqje të syve, bllokim...

Gabimet higjienike që kërcënojnë seriozisht shëndetin tonë

Zakonet e mira higjienike ndikojnë pozitivisht në shëndetin tonë dhe në fund të fundit na bëjnë më të lumtur. Këto janë gabimet më të zakonshme...

Lulja që rritet në secilin kopsht ndihmon në shërimin e kancerit

Luftues i fortë kundër sëmundjeve të rënda, të tumoreve, mund të bëhet edhe lulja e verdhë që përdoret në shëndetësi për shërimin e shumë...

Të fundit

Kërkohen 90 mijë euro për shërimin e 19-vjeçarit nga Leukemia

Një prind nga Vitia, po kërkon ndihmë për të shëruar djalin e tij 19- vjeçar.Ka pesë muaj që Valmir Limani po trajtohet në Turqi,...

Ngjarja prekëse që e ri-emocionoi tej mase Ledri Vulën, reperi shpërthen në lot!!

Xheraldina Rexhepi njihej si njëra ndër femrat më të forta shqiptare dhe akoma vazhdon të konsiderohet si e tillë. Sfida e madhe që pati gjatë...

Vuçiq: Ne po zhdukemi, shqiptarët në Kosovë po shtohen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, një pjesë të fjalimit të tij lidhur me zgjidhjen e çështjes së Kosovës, ia ka kushtuar rënies së natalitetit...