16/01/18

Katër simptomat më të zakonshme të tumorit në tru

Tumoret e trurit shfaqen në forma dhe madhësi të ndryshme, kështu që simptomat e tyre ndryshojnë gjithashtu. Është e rëndësishme të njihen simptomat edhe pse...

Këto janë ushqimet që bëjnë keq gjatë seksit

Kemi dëgjuar për ushqime afrodiziake, që i bëjnë mirë jetës sonë seksuale, por ka edhe ushqime që nuk ndihmojnë aspak në këtë aspekt. Shikoni më...

Kujdes! Ky lloj i tabletave është vdekjeprurës

Ministria e Shëndetësisë sqaron opinionin në lidhje me shkrimet në media dhe postimet e ndryshme në rrjete sociale lidhur me atë se produkti medicinal...

Një shpresë e vogël për ata që vuajnë nga ‘Migrena’ paralajmërohet ilaçi i ri

ë shumtë janë njerëzit që vuajnë nga migrena. Të paktën një herë në muaj, kanë dhimbje koke aq të tmerrshme, problem ndijore dhe periudha...

Të bërit seks çdo ditë parandolon këto 10 sëmundje

Të bësh dashuri me partnerin e zemrës është padyshim një nga gjërat më të bukura të jetës dhe është gjithashtu burim shëndeti. Përveçse na detyron...

Meshkuj kujdes! Ky pozicion seksi është i preferuar për femrat, por i rrezikshëm për...

Po. Mund të thyeni penisin gjatë seksit dhe disa pozicione janë të rrezikshme. Ky është përfundimi i një studimi të publikuar në revistën “International...

Doni zemër të fortë? Bëni seks!

by Flasshqip Posted inShowbiz Sëmundjet e zemrës mbeten më problematiket në të gjithë botën, por mund të themi diçka që t’ju bëjë optimistë: të gjitha parandalohen...

Ky njeri thotë se kanceri shërohet për 3 minuta

Kjo teori mbresëlënëse ka vite që është prezantuar nga autori amerikan Gregg Braden, i njohur për teoritë e tij të famshme për trajtimin e...

Cila dorë dhemb kur keni sulm në zemër? Njihuni me simptomat e hershme për...

Sulmi i zemrës është emergjencë serioze mjekësore, ku rrjedha e gjakut e mbushur me oksigjen në një seksion të muskulit të zemrës papritmas bllokohet...

Mos e bëni këtë në veturë sepse mund të vdisni

A e dini se klima mund të shkaktojë probleme serioze në shëndet? Shumica nga ne kërkojmë një hije kur e parkojmë veturën. Gjatë kohës kur...

Të fundit

Motra e Ivanoviqit: Nuk kam fuqi të flas për tragjedinë e sotme

Motra e liderit të vrarë të Iniciativës Qytetare ‘Liri,demokraci,drejtësi’, Oliver Ivanoviq, Natasha Ivanvoiq, ka thënë se nuk ka fuqi të flasë për tragjedinë që...

E kritikuan për peshë, Egzona tregon trupin si peshk

Ajo është një nga nuset më të komentuara në mediet rozë. Bëhet fjalë për Egzona Muqiqin, bashkëshorten e këngëtarit të njohur Albatrit Muqiqi, transmeton Gazeta...

Ja kush e vrau Ivanoviqin!

Një nga ata që ka reaguar pas kësaj vrasjeje, është edhe analisiti politik Kosovar, Imer Mushkolaj.Ai në një shënim në Facebook ka thënë se...