16/01/18

Liverpool transferon mbrojtësin shqiptar

Mediat në Spanjë raportojnë se zgjedhja e Liverpoolit për mbrojtjen është shqiptari i cili luan për kombitaren e Danimarkës, Riza Durmishi. 24-vjecari i cili aktivizohet...

Hysaj, futbollisti shqiptar më i vlefshëm në histori

Elsed Hysaj ka tejkaluar Granit Xhakën dhe Shkodran Mustafin, për t’u bërë futbollisti më i shtrenjtë në histori Qendra ndërkombëtare për studimet sportive (CIES) ka...

Zyrtare, kjo është shuma marramëndëse me të cilën Barcelona e bleu Coutinhon nga Liverpooli

Barcelona ka shpenzuar plot 142 milionë funta (160 milionë euro) për ta blerë Coutinhon nga Liverpooli. Pas speulimeve të shumta, transferi tashmë është zyrtar....

Keqpërdoret emri i kampiones Majlinda Kelmendi për përfitime,trajneri i saj paralajmëron…

Emri i kampiones botërore të xhudos , Majlinda Kelmendit po keqpërdoret perms një profili të rrjetit social “facebook”, shkruan Kosova ime. Dikush në emër të...

Yjet e futbollit, para dhe pas vizitës tek dentisti (Foto)

Fusha e gjelbër ka sjell para kamerave edhe shumë futbollistë tërheqës, të cilët kanë bërë për vete shumë femra anë e kënd botës. Por jo...

Futbollisti shqiptar po e humb shtetësinë gjermane, pasi erdhi të luaj për Kosovën

Eroll Zejnullahut i ka dalë problem me shtetin e Gjermanisë, aty ku është lindur e rritur. Zejnullahu mund të humbë shtetësinë gjermane sherri i grumbullimit...

Majlinda Kelmendi do të rrahet me xhudisten serbe në ditën e pavarësisë?

Majlinda Kelmendi me gjasë do të zhvilloj një duel me një xhudiste serbe ditën e pavarësisë së Kosovës, shkruan Kosova ime. Përmes një statusi në...

Xhaka e “kallë” me muzikë shqip për Vit të Ri

Xhaka është njëri nga futbollistët më të mirë me origjinë shqiptare, dhe një futbollist i dëshmuar në arenën ndërkombtare, por ai përvec futbollit duket së është...

Rrëfimi i krenarisë së Kosovës për karrierën e saj: Ëndrra për kampione bote qysh...

Për vajzën nga Peja, e cila kishte nisur të merret me sportin e xhudos në moshën 8 vjeçe, askush nuk kishte menduar se do...

Shikoi 55 ndeshje ne 55 vende, anglezi zgjedh ndeshjen Drita – Liria si më...

Një tifoz anglez i quajtur Matt Walker kishte vendosur të udhëtoj në 55 shtete të ndryshme të botës. Në mesin e 55 shteteve ishte edhe...

Të fundit

Motra e Ivanoviqit: Nuk kam fuqi të flas për tragjedinë e sotme

Motra e liderit të vrarë të Iniciativës Qytetare ‘Liri,demokraci,drejtësi’, Oliver Ivanoviq, Natasha Ivanvoiq, ka thënë se nuk ka fuqi të flasë për tragjedinë që...

E kritikuan për peshë, Egzona tregon trupin si peshk

Ajo është një nga nuset më të komentuara në mediet rozë. Bëhet fjalë për Egzona Muqiqin, bashkëshorten e këngëtarit të njohur Albatrit Muqiqi, transmeton Gazeta...

Ja kush e vrau Ivanoviqin!

Një nga ata që ka reaguar pas kësaj vrasjeje, është edhe analisiti politik Kosovar, Imer Mushkolaj.Ai në një shënim në Facebook ka thënë se...