19/03/18

Vuçiq: Ne po zhdukemi, shqiptarët në Kosovë po shtohen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, një pjesë të fjalimit të tij lidhur me zgjidhjen e çështjes së Kosovës, ia ka kushtuar rënies së natalitetit...

Serbët fyejnë Dau Lipën (FOTO)

Këngëtarja nga Prishtina, Dua Lipa e cila tash është e njohur edhe ndërkombtarisht me zërin e saj, së fundit ka treguar sërish se ka...

I arrestuari tregon si deshën ta vrasin Rugovën

Ishte mëngjesi i 15 marsit 2005, derisa eskorta e Presidentit historik, Ibrahim Rugova po bënte rrugën e zakonshme nga rezidenca në Velani drejt ndërtesës...

Mospajtime në LDK-Agim Veliu i dërgon porosi Lumir Abdixhikut

Agim Veliu, Nënkryetar i LDK’së, ka thënë se porosia e tij drejtuar Driton Selamanjt për ardhjen e njerëzve që kanë ikur nga partitë e...

Në këtë datë ndërrohet ora në Kosovë

Java e fundit e marsit si gjithmonë sjell edhe ndryshimin e orës Në natën mes të shtunës dhe të dielës (24-25 mars) fillon llogaritja...

Arsyet që e shtyn shkrimtarin britanik të shkruajë librin për Thaçin

Gazetari dhe shkrimtari britanik Roger Boys, ka dhënë një sërë arsyesh që e kanë shtyrë atë që të shkruajë librin biografik të presidentit të...

Me lot në sy, Kryeministri i Kanadasë ua hap dyert refugjatëve nga Siria-Ja çfarë...

Me lot në sy, Kryeministri i Kanadasë i kishte pritur refugjatët nga Siria. Ai kishte dërguar një aeroplan për t’i marrë ata. Ai iu tha...

Zbulohet afera e dashurisë mes Faton Topallit e Shqipe Pantinës

Faton Topalli dhe Shqipe Pantina duket përveç sallës së Kuvendit e ndajnë edhe dhomën e gjumit. Kjo aferë, por edhe shumë të tjera, po...

Befason Lutfi Haziri- Ja çfarë fotografie provokuese ia publikon vajzës së vet (FOTO)

Lutfi Haziri është ndër politikanët më të njohur dhe më aktiv në Kosovë.Edhe për çështje politike, por edhe për private, Haziri është shumë aktiv...

Flet kompania belge: Mishi i dërguar në Kosovë ishte për kafshë

Kompania belge e mishit, “Vanlommel”, mishi i së cilës ishte asgjësuar në muajin shtator të vitit 2016 nga Agjencia e Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV),...

Të fundit

Kërkohen 90 mijë euro për shërimin e 19-vjeçarit nga Leukemia

Një prind nga Vitia, po kërkon ndihmë për të shëruar djalin e tij 19- vjeçar.Ka pesë muaj që Valmir Limani po trajtohet në Turqi,...

Ngjarja prekëse që e ri-emocionoi tej mase Ledri Vulën, reperi shpërthen në lot!!

Xheraldina Rexhepi njihej si njëra ndër femrat më të forta shqiptare dhe akoma vazhdon të konsiderohet si e tillë. Sfida e madhe që pati gjatë...

Vuçiq: Ne po zhdukemi, shqiptarët në Kosovë po shtohen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, një pjesë të fjalimit të tij lidhur me zgjidhjen e çështjes së Kosovës, ia ka kushtuar rënies së natalitetit...