19/03/18

Shumë prej jush e keni, por a e dini se çfarë do të thotë...

Samsung është kompania që krijon telefonat e mençur më të famshëm me platformë mobile Android në botë, dhe derisa ajo është, duke luftuar të...

Si të blini iPhone X për vetëm 40 dollarë

iPhone X është celulari më i kërkuar për momentin. Të gjithë duan të kenë një iPhone X, por jo të gjithë mund ta blejnë...

Gara e robotikës në Kosovë

Zhvillimi i aktiviteteve të cilat stimulojnë fëmijët dhe moshat e reja për fushën e shkencave ekzakte, ka bërë që të shtohet interesimi edhe për...

NASA paralajmëron, një asteroid do të kalojë pranë Tokës

Një asteroid me madhësinë e autobuzit do të fluturojë afër Tokës sot me një shpejtësi 18.668 km/h. Astrodi, i quajtur 2018 DV1 do të jetë...

Marrin fund Instagram e Facebook, aplikacioni më i ri po i çmend të gjithë

Vero është rivali i Instagram që është tashmë në krye të App Store Aplikacioni pa reklama i lejon përdoruesit të ndajnë fotot, të shtojnë lidhje...

Gjithçka çka duhet të dini rreth Samsung Galaxy S9

Samsungu do të lëshojë telefonin e mençur të ri Galaxy S9 dhe S9+ i cili pritet të jetë më i shituri se i mëparshmi...

Shikoni cka i bën shqiptari fëmijës 4 vjecar

Prindërit apo të afërmit mund të jenë shembulli i parë dhe më i mirë i një fëmije të vogël. Por kur ata sillen keq...

Krijohet kukulla e seksit, që mund të bëjë edhe…

Me kukullat e seksit që gradualisht po bëhen gjithnjë e më të avancuara, një sipërmarrje biznesi është e gatshme të krijojë një model që...

Mercedes shpërblen punonjësit me nga 5.700 euro

Pronari i Mercedes, Daimler, ka shitur numër rekord të automjeteve në 2017, dhe një pjesë e fitimit do t’i paguhet llogarive të punëtorëve. Daimler vitin...

​Bie vlera e Bitcoin

Vlera e Bitcoin ka rënë me më shumë se 11% gjatë 24 orëve të fundit. Valuta digjitale ka rënë nën 10,000 dollarë, për herë të...

Të fundit

Kërkohen 90 mijë euro për shërimin e 19-vjeçarit nga Leukemia

Një prind nga Vitia, po kërkon ndihmë për të shëruar djalin e tij 19- vjeçar.Ka pesë muaj që Valmir Limani po trajtohet në Turqi,...

Ngjarja prekëse që e ri-emocionoi tej mase Ledri Vulën, reperi shpërthen në lot!!

Xheraldina Rexhepi njihej si njëra ndër femrat më të forta shqiptare dhe akoma vazhdon të konsiderohet si e tillë. Sfida e madhe që pati gjatë...

Vuçiq: Ne po zhdukemi, shqiptarët në Kosovë po shtohen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, një pjesë të fjalimit të tij lidhur me zgjidhjen e çështjes së Kosovës, ia ka kushtuar rënies së natalitetit...