16/01/18

Njihuni me Samsung Galaxy S9 dhe S9 plus

Së fundmi ka pasur një sërë rrjedhjesh të Samsung Galaxy S9, por një çift i ri i fotografive të reja na japin një nga...

Zbulohet indentiteti i themeluesit të Bitcoin Satoshi Nakamotos (Foto)

Të vetë-emëruarit si “detektivë” nga ndërprerjet e internetit rus thonë se kanë zbuluar identitetin e vërtetë të themeluesit të Bitcoin Satoshi Nakamotos, duke postuar...

Një lajm i keq për përdoruesit e WhatsApp’it, nga 31 dhjetori nuk do punojë...

WhatsApp mori disa veçori të reja këtë vit për të përmirësuar përvojën e përdoruesit në Android, iOS dhe ueb. Por për disa përdorues, kjo...

Binjakët prej të cilëve Zuckerberg e vodhi idenë për Facebook sot janë miliarderë

Tyler dhe Cameron Winklevoss, të cilët më herët e paditën Mark Zuckerberg’un për shkak të vjedhjes së idesë për Facebook, sot janë miliarderë pasi...

Shkencëtarët rusë krijojnë pajisjen që të lexon mendjen (Foto)

Hulumtuesit nga Instituti i Sistemeve të Jetesës të Universitetit Federal të Immanuel Kant në Kaliningrad kanë përfunduar zhvillimin e një pajisjeje të re të...

Ja si do të duket Samsung Galaxy s9!

Një sërë skemash që supozohet të jenë zyrtare dhe të cilat tregojnë dizajnin e Samsung Galaxy S9 kanë rrjedhur në internet; tashmë janë marrë...

Këtë makinë mund ta bleni me bitcoin

Pronari i paemëruar nga Shtetet e Bashkuara, ka vendosur që ta vë në shitje super-makinën tërësisht të re McLaren 720S, por jo me një...

Mos i hapni ngarkimet e dyshimta në e-mail, sepse mund ta aktivizoni virusin Locky

Miliona adresa e-maili janë infektuar me malware të rrezikshëm, e cila mbyll skedarët në kompjuterin tuaj, për hapjen e të cilave hakerët kërkojnë dëmshpërblim...

A është telefoni juaj Samsung apo HTC i ngadalshëm? Google po e sjell zgjidhjen…

Google ka nisur një version të ri të zvogëluar të sistemit operativ të tij Android për të ndihmuar telefonat e vjetër të funksionojnë më...

Kjo është makina e së ardhmes

Ka katër rrotë dhe kabinë të mbyllur për udhëtarë, por sipas dimensioneve dhe mënyrës së vozitjes përkujton edhe në skuter. Makina e së ardhmes, e...

Të fundit

E kritikuan për peshë, Egzona tregon trupin si peshk

Ajo është një nga nuset më të komentuara në mediet rozë. Bëhet fjalë për Egzona Muqiqin, bashkëshorten e këngëtarit të njohur Albatrit Muqiqi, transmeton Gazeta...

Ja kush e vrau Ivanoviqin!

Një nga ata që ka reaguar pas kësaj vrasjeje, është edhe analisiti politik Kosovar, Imer Mushkolaj.Ai në një shënim në Facebook ka thënë se...

Ky është shkaku që vrasja e Oliverit mund të mos zbardhet

Në një distancë prej rreth 1 kilometër nga vendi i ngjarjes, është gjetur vetura e markës ‘Opel Astra’ nga e cila sulmuesit vranë Oliver...