19/03/18

Pas Vetëvendosjes përçahet edhe Alternativa

Partia më e re “Alternativa” e cila garoi në zgjedhjet e fundit dhe e cila ka dy deputet në Kuvendin e Kosovës ka filluar...

HULUMTIM EKSKLUZIV- Skenari i Ipkos me Digitalb për shkatërrimin e Telekomit të Kosovës

Kompania IPKO ka vazhduar marrëveshjen e bashkëpunimit me partnerin e saj,ofruesin kryesor të përmbajtjes së televizionit kabllor dixhital platformën DIGITALB edhe për 5 vite. Me...

Kush e inicoi heqjen e flamurit kombëtar dhe çka po ndodh me flamurin serb...

Largimi i flamurit kombëtar dhe vendosja e atij shtetëror “Te rrethi” ka ngritur debat të nxehtë një ditë më parë. Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj...

Nga vetura BMW, orët e cantat e shtrenjta, restorantet ekskluzive e hotelet me 5...

Bashkëshortja e kryeministrit Ramush Haradinaj, Anita Haradinaj nuk pëlqen të përflitet shumë nga mediat për shpenzimet e saj. Kur ajo dhe kryeministri u pyetën nga...

Kush ishin Mon Balaj e Arben Xheladini që u vranë në protestën e përgjakshme...

Dy aktivistët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Xheladini dhe Mon Balaj, derisa protestonin kundër negociatave të Kosovës me Serbinë dhe Pakos së Ahtisaarit, u vranë...

PDK vazhdon me punësime të militantëve:Ja kënd ka “rehatuar” kësaj radhe (FOTO/Dokument)

Qeveria e Kosovës vazhdon ti shpërblejë të gjithë ata aktivistë të cilët i kanë ndihmuar partisë gjatë zgjedhjeve. Partitë në pozitë vazhdojnë ende vazhdojnë ta...

A e di zv.kryeministri Gashi me sa vjet burg dënohet gjuajtja me armë në...

Zëvendëskryeministri, Fatmir Limaj, kishte mbledhur miq e dashamirë në odën e tij në Banjë të Malishevës për të gostitur ata, pas lirimit nga akuzat...

A po e dorëzon Kadri Veseli me duart e tij Hashim Thaçin në Gjykatën...

Kërkesës së 43 deputetëve për seancë të jashtëzakonshme për shfuqizimin e Gjykatës Speciale, pritet t’i jap përgjigje Kryesia e Kuvendit duke e proceduar atë...

Ky është hoteli luksoz më i shtrenjtë në botë ku pushoi Haradinaj me familje...

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kaluar ca kohë me familjen duke pushuar në hotelin “Carlton” në Sant Moritz të Zvicrës me familjen e...

Militanti i PDK-së rehatohet në Ministrinë e Administratës Publike (Dokument/Foto)

Qeveria aktuale e Kosovës e udhëhequr nga kryeministri Ramush Haradinaj llogaritet si qeveria më e madhe që ndonjëherë ka pasur vendi. Secila parti që ka...

Të fundit

Kërkohen 90 mijë euro për shërimin e 19-vjeçarit nga Leukemia

Një prind nga Vitia, po kërkon ndihmë për të shëruar djalin e tij 19- vjeçar.Ka pesë muaj që Valmir Limani po trajtohet në Turqi,...

Ngjarja prekëse që e ri-emocionoi tej mase Ledri Vulën, reperi shpërthen në lot!!

Xheraldina Rexhepi njihej si njëra ndër femrat më të forta shqiptare dhe akoma vazhdon të konsiderohet si e tillë. Sfida e madhe që pati gjatë...

Vuçiq: Ne po zhdukemi, shqiptarët në Kosovë po shtohen

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, një pjesë të fjalimit të tij lidhur me zgjidhjen e çështjes së Kosovës, ia ka kushtuar rënies së natalitetit...