Showbiz

Do të shkriheni së qeshuri me videon e fundit të Vedat Bajramit

Humoristi, Vedat Bajrami së fundi ka shpërndarë një video e cila zgjatë disa sekonda, e ku në këtë video ai ka edhe një maskë në...

Më në fund del dueti i shumëpritur i Taynës me Ledri Vulën

Dueti i Taynës me Ledri Vulën, i titulluar “Aje” ka dalë në treg. Të dy artistët kanë bazuar tekstin tek dashuria ku shpesh herë femra...

Këtë nuk e priste askush, Kallashi bëhet pjesë e ushtrisë së Kosovës

Kallashi vazhdon të jetë shumë e përfolur në publik. Dalja e saj në skenë shkaktoi shumë reagime, pasi kishte opinione pro dhe kundër. Kallashi ende...

Njihuni me femrën më të bukur të universit për vitin 2018

Është mbajtur Miss Universe 2018. Miss Filipinet, Catriona Gray është zgjedhur Miss Universe 2018. Catriona ka qenë e preferuara e publikut dhe rrjeteve sociale ndërsa...

Brenda apartamentit luksoz të Adelina Tahirit në Vjenë

Nga Shkupi ajo është transferuar për të jetuar në Vjenë me familjen e saj të vogël. Këngëtarja enjohur shqiptare, Adelina Tahiri e cila këtë vit...

Motra seksi e Genta Ismajlit ju përshëndet nga sauna

Genta Ismajli nuk është e vetmja artiste në familjen e saj. Kjo pasi ajo ka një motër më të vogël e cila studion për aktrim....

Të ndryshme

Shqiptarët nuk janë inteligjentë, shkaku kryesor janë shpenzimet e ulëta për arsimin

Miti se shqiptarët janë një popull inteligjent bie poshtë nga të dhënat e publikuara së fundmi nga “WorlData”. Bazuar në klasifikimin e popujve më inteligjentë...

Kirurgu plastik shqiptar u nxjerr të palarat e ndërhyrjeve VIP-ave të njohur

Doktor Panajot Papa ishte i ftuar pasditen e sotme në studion e “Ftesë në 5” në Top Channel me Bieta Sulon, për të folur rreth...

Samsung papritmas konfirmon modelin e Galaxy S10

E ardhmja e telefonit më emocionues të Samsung ka qenë në dyshim serioz. Por tani kompania ka qetësuar këto frika duke konfirmuar në mënyrë të...

Kosovari mahnitë amerikanët, gatuan çokollatat prej më të mirave në New York

Shqiptarët po depërtojnë në çdo stil të jetës në Amerikë. Madje edhe ata që kanë shkuar në vitet e fundit. Dhe nuk është fjala vetëm...

Arrestohet personi që hodhi paratë nga banesa

Kalimtarët u shtynë të mblidhnin kartëmonedhat që po fluturonin nga një ndërtesë. Ngjarja ndodhi në një lagje punëtorësh në Hong Kong, dhe personi që i...

Kështu mund ta shkrini akullin në xhamin e veturës brenda sekondave

Duket se ekziston një mënyrë për ta shkrirë xhamin e veturës shpejt, pa përdorur ‘kruese’ akulli apo ndonjë pajisje tjetër për shkrirje. Videoja që do...