7 ditë me një kafjall si ky, trupin e lironi nga helmet dhe yndyra, pakësoni peshën dhe përmirësoni shëndetin

Më shumë se 50 milion njerëz në mbarë botën vuajnë nga probleme që lidhen me zorrët, metabolizmin apo fryrjet e stomakut.

Derisa disa probleme janë të zakonshme, disa të tjerë janë më serioz si kapsllëku, sindroma e zorrëve të irrituara.

Për të parandaluar grumbullimin e helmeve në zorrë, përgatitni vetes një përzierje që pastron trupin tuaj.

Ju nevojiten: 1 mollë; 1 lugë fara të lirit, 1 lugë të amdhe fara çia, 1 lugë mjaltë, 1 gotë ujë.

Përgatitja:

Të gjithë përbërësit i vendosni në blender dhe i përzieni.

Këtë përzierje e konsumon në lukth të thatë.

Trupi juaj shpejtë eliminon të gjitha helmet që u janë grumbulluar. Mollët përmbajnë fibra që nxitin zbrazjen e zorrëve.

Farat e lirit janë të pasura me fibra, antioksidues dhe aminoacide omega 3 që po ashtu nxitin absorbimin e përbërësve ushqyes.

Farat çia janë të pasura me fibra, aminoacide omega 3, vitamina dhe shumë materie tjera ushqyese.

Lexo edhe:  Ky është horoskopi për muajin shkurt!