A vëreni gabimin e photoshop’it të fotografisë familjare nga Kryeministri Australian? Do të qeshni me lot

Pas një gabimi qesharak të photoshopit që është hasur në fotografinë e tij të familje, Kryeministri australian Scott Morrison u godit nga një tallje në rrjetet sociale, transmeton Gazeta Metro.

Fotografia e familjes së tij u përpunua me photoshop nga zyra e tij, ku duket sikur ai ka dy këmbë të majta.

Fotoja në të cilën shfaqet kryeministri me dy fëmijët e tij dhe gruan, e cila duhet të ketë qenë kryesorja e profilit të tij, ai mban atlete të bardha, madje dy të majta.

Ai që ka përpunuar fotografinë duhet të ketë pasur një qëllim të mirë, duke u përpjekur të mbulojë të vjetrën dhe të papastërtin e atleteve, me një palë të reja dhe të bardha.

Por ai bëri një gabim të madh, duke shkaktuar të qeshura pafund, ku më pas i gjith kabineti i tij me anë të photoshop’it kishin atlete të bardha edhe atë të dyja të majta./gazetametro.net

Lexo edhe:  Nxënësin e merrë gjumi n'klasë, por shikoni se çfarë i bënë mësuesi