Aksidenti fatal, kush është i riu shqiptar që humbi jetën (Foto)

  Nje aksident tragjik i ka marre jeten dy te rinjve ne Itali, njeri prej te cileve, nje 20 vjecar shqiptar.

  Mediat italiane raportojne se ne aksidentin e ndodhur pasditen e se dieles mbeten te vdekur Guiseppe Troisi dhe 20 vjecari Juendi Xhani.

  Shqiptar Xhani ishte me origjinë nga qyteti i Durrësit, por jetonte në Pesaro. Ata te dy udhetonin me një Audi A4 kur u përplasën me një makinë Hyunday.

  Bashke me ta ne makina kane qene edhe dy vajza qe mbeten te plagosura. Audi A4 u perplas me makinen tjeter, pastaj doli nga rruga.

  Përveç dy viktimave, janë edhe gjashtë të plagosur; ndër personat e përfshirë janë edhe dy fëmijë të moshës 8 vjeçare të cilët fatmirësisht nuk pësuan lëndime serioze.

  Lexo edhe:  Aksidentohet në punë, humb jetën shqiptari në Itali