Albin Kurti: Komandanti i KFOR-it më tha se nuk ka kërkesë për tërheqje të trupave amerikane nga Kosova

Kryeministri Albin Kurti ka folur edhe për lajmet për tërheqjen e trupave amerikane nga Kosova.

Ai pyeti se pse nuk u tërhoqën trupat nga Kosova.

Kurti në fjalimin në Kuvend, ka thënë se dje është takuar me komandantin e KFOR-it, Gjeneral Major Michele Risi, bashkë me ministrin e mbrojtjes, Anton Quni dhe komandanti ka thënë se nuk ka asnjë urdhër për tërheqje të trupave amerikane nga Kosova.

Kurti tha se këto deklarata ai i ka bërë dje në mesditë.

Lexo edhe:  Flet prokurori: Nuk ka viktima, janë plagosur katër persona