Babai i gruas që u vra sot në Vlorë: Jam i tronditur, e kishte rrahur më parë

  Teodor Lera, 57-vjeçari nga Vlora që vrau sot bashkëshorten e tij, Eva Lera ishte person me precedent penal.

  Këtë fakt e konfirmon dhe babai i Eva Lerës që mbeti e vrarë. Ky i fundit ka mbërritur në banesën ku ndodhi ngjarja, pasi mori vesh për vrasjen e të bijës.

  Babai i gruas që u vra sot në Vlorë: Jam i tronditur, e kishte rrahur më parë
  Babai i gruas që u vra sot në Vlorë: Jam i tronditur, e kishte rrahur më parë

  Teodor Lera, 57-vjeçari nga Vlora që vrau sot bashkëshorten e tij, Eva Lera ishte person me precedent penal.

  Këtë fakt e konfirmon dhe babai i Eva Lerës që mbeti e vrarë. Ky i fundit ka mbërritur në banesën ku ndodhi ngjarja, pasi mori vesh për vrasjen e të bijës.

  Babai i Eva Lerës, thekson se ndaj saj ishte ushtruar dhunë edhe më parë.

  “E ka qëlluar edhe një herë më parë. Nuk dija ç’të bëja kur e mësova lajmin”, – u shpreh i moshuari.

  Ai nuk shprehet për shkaqet apo arsyen në konfliktit mes çiftit, Lera, por pohon se ai e ka qëlluar edhe më parë.

  Konflikti kishe ndodhur rreth një vit më parë.

  Lexo edhe:  Alarmante: Pemët e perimet që shiten në Kosovë, me nivel të rrezikshmërisë 10-fish më të lartë se norma e lejuar