Albin Kurti i jep ‘goditjen’ e rëndë Rexhep Hotit

Qeveria e Kosovës e udhëhequr nga kryeministri, Albin Kurti, në mbledhjen e mbajtur sot ka marr vendim për shfuqizimin e vendimit të qeverisë së...

‘Tragjedia bashkon kombet’: Washington Post tregon si Kosova dhe Serbia ndihmuan...

‘Shkatërrimi i katastrova natyrore bashkon kombet’, kështu shkruan Washington Post në një artikull të publikuar së fundi, ku tregon për ndihmën që Ballkani, përfshirë...

Zyra e BE-së: Nuk ka datë të caktuar për liberalizim të...

Përkundër se në korrik të vitit 2018 Komisioni Evropian ka konfirmuar se Kosova ka përmbushur kushtet për liberalizimin e vizave, kosovarët ende nuk mund...

Tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, kush është 16-vjeçarja shqiptare që mbajti...

Disa ditë më parë një 16-vjeçare shqiptare na bëri të gjithëve krenarë teksa mbajti një fjalim tepër dinjitoz në Parlamentin Europian. Është fjala për Rea...

Policia jep detaje për aksidentin në Kaqandoll

Një aksident trafiku me të lënduar është raportuar të ketë ndodhur sot rreth orës 12:00, në rrugën rajonale Mitrovicë- Podujevë, segmenti rrugor fshati Kaqandoll. Avni...

Emisarët amerikanë për dialogun, Palmer e Grenell zbarkojnë në Prishtinë

Dy përfaqësuesit më të lartë amerikanë për çështje të Ballkanit Perëndimor dhe dialogut Kosovë – Serbi, do të qëndrojnë në Kosovë gjatë ditës së...

Ambasada Britanike uron Kosovën, shkruan për zemrën e madhe të kosovarëve

Ambasada Britanike në Kosovë, ka uruar popullin e Kosovës për 12 vjetorin e Pavarësisë së Kosovës. Në një postim të bërë në faqen zyrtare, ambasada...

Vuçiq pas takimit me Kurtin: Isha i ashpër, i mbrojta interesat...

Presidenti i Serbisë Alexandar Vucic ka folur pas diskutimit në Mynih të Gjermanisë, ku në panel në Konferencën e Sigurisë kishte Kryeministrin e Republikës...

La Amerikën për Kosovën: Kush është veterani i UÇK’së që nuk...

Muhamed Kuka është një ish-ushtar i UÇK’së, dhe është fytyra më e njohur që nga mbarimi i luftës, tash e 21 vjet që asnjëherë...

Lajmi i Fundit: Personi që e ka rrahur Gani Gërminë është...

Është arrestuar personi që ka rrahur gazetarin Visar Dërmaku të njohur në publik si Gani Gërmia. Policia ka bërë të ditur se rasti ka ndodhur...

TË FUNDIT

Republic of Kosovo
broken clouds
2.6 ° C
5 °
-1.1 °
52 %
6.7kmh
75 %
Fri
5 °
Sat
3 °
Sun
8 °
Mon
10 °
Tue
11 °