Clark me fjalë të mëdha, ua prezanton Thaçin nipave të tij: Ky është një hero

  Gjenerali amerikan, Wesley Clark, i cili 20 vjet më parë udhëhoqi fushatën e bombardimeve kundër regjimit të Sllobodan Milloshevicit, është pritur sot nga liderët institucional të Kosovës.

  Në këtë përvjetor, Clark kishte marrë me vete gruan dhe dy nipat e tij, njeri prej të cilit mban emrin e tij – Wesley.

  Gjeneralit dhe familjes Clark një pritje e veçantë iu be nga presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, i cili e ka dalë në fillim të portës që ndan sheshin Ibrahim Rugova prej Ndërtesës së Kuvendit, përcjell lajmi.net.

  Pasi i uroj mirëseardhje gjeneralit Clark, Thaçi siç shihet në Video i përshëndet edhe gruan dhe nipat e gjeneralit.

  “Mirë se vjen Gjeneral, mirë se vjen”, i thotë Thaçi nga larg gjeneralit Clark.

  Ndërsa Clark fillon t’ia prezantoj familjes dhe nipave presidentin e Kosovës.

  “Presidenti Thaçi, ky është heroi, ky e bërë këtë të mundur. Ishte shumë i ri, kishte një ëndërr, luftojë për të dhe e bëri”, tha Clark, duke iu prezantuar nipave të vegjël presidentin e Kosovës, Hashim Thaçi.

  Ndërsa, presidenti Thaçi ka thënë se heroi i Kosovës është Wesley Clark.

  Lexo edhe:  Gjenerali rus: 1100 parashutistë dhe 120 aeroplanë rusë prisnin urdhrin për luftë në Kosovë