Çudit me pergjigjen Haradinaj, “Nëse bashkohet Kosova me Shqipërinë kush jep dorëheqje ti apo Rama?

  Kryeministri aktual i Kosovës, Ramush Haradinaj njihet për dëshirën e tij të madhe që Kosova të bashkohet me Shqipërinë dhe këtë e dëshmoi edhe mbrëmë.

  I ftuar në “Xing me Ermalin”, kryeministri Haradinaj u përgjigja pa u menduar dy herë përballë pyetjes “Nëse bashkohet Shqipëria dhe Kosova cili do e japë dorëheqjen nga posti i kryeministrit, Haradinaj apo Rama?”.

  Haradinaj ngriti dorën pa hezituar dhe tha se nëse kjo gjë ndodh ai jep dorëheqjen.

  Haradinaj tha:

  E jap unë. Pse jo!”

  Lexo edhe:  Historia e vajzës nga Ferizaj që u konvertua në myslimane natën e Ramazanit