Deputeti i VV-së del jashtë “kontrollit”, e quan gomar e tradhtar Edi Ramën

  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Sami Kurteshi, ka sulmuar ashpër kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, duke e quajtur gomar dhe tradhtar.

  Pas vendimit të presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta, për të mos e dekretuar të propozuarin e Ramës, Gent Cakaj, në postin e ministrit të Jashtëm, Kurteshi ka thënë se Cakaj është emëruar nga “gomari”.

  Kurteshi e ka sulmuar edhe presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, duke e quajtur kriminel, dhe gazetarin Baton Haxhiu, të cilin e ka cilësuar kriminel dhe spiun të BIA-s.

  Postimi i plotë i Kurteshit:Edi Rama, jo vetëm është gomar por po bëhet edhe tradhëtar!

  Kosovare/ë/t në Qeverinë e Republikës së Shqipërisë i emëron Kryeministri, qoftë ky edhe gomar. E drejtë legjitime e të parit.Por Kosovare/ë/t për poste ministrash në Qeverinë e Republikës së Shqipërisë kur i delegon krimineli dhe spiuni u udb-bia Baton Haxhiu, me apo pa kërkesën e kriminelit Hashim Thaçi, e i emëron Kryeministri i Shqipërisë, qoftë ai edhe gomar, është edhe tradhtar.

  Lexo edhe:  ‘Erdhi me krushqi, tani ju shpall ‘lufte’ krushqive’, ç’po ndodh në Ministrinë e Jashtme