Digjet banesa në Belgjikë, vdesin dy të rinj shqiptarë nga Berati dhe Durrësi

31 Ditën e premte një zjarr i rënë në zonën e Dilbeek në Bruksel i mori jetën dy të rinjve shqiptarë.
Mësohet se viktima mbetën Pelivan Hysaj nga Berati, 24 vjeç dhe 23 vjeçari Venedik Pirushi nga Durrësi.

Alain Habils, zëdhënës i zjarrfikësve në zonën Flemish Brabant Ëest tha se viktimat janë me origjinë shqiptare.

Shkaku i incidentit ende nuk dihet.

Është një ndërtesë e ndarë në tri banesa, kur zjarrfikësja e parë mbërriti në vendin e ngjarjes disa minuta pas telefonatës, flakët ishin përhapur gjithëandej.

Dy banesat e tjera të ndërtesës nuk u dëmtuan”, tha Segers për mediat vendase.

Lexo edhe:  ‘Provokacija’ e madhe ambasadorit amerikan! Scott ua tregon nxënësve serbë hartën e Serbisë pa Kosovën, reagime të ashpra në Beograd