Djali i Kadri Veselit po bëhet futbollist, ai ia beson këtij trajneri kosovar

 

I pari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, e ka regjistruar djalin e tij Yllorin në Shkollën e Futbollit ‘Piramida’, shkruan Zëri.info.

Kryetari Kuvendit të Kosovës dhe njeherit kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, ia ka besuar djalin e tij, trajnerit kosovar Arsim Prepolli.

Ky i fundit ka qenë futbollist me shumë i njohur në Kosovë ndërkohë që ka bërë karrierë edhe jashtë vendit si në Bosnje Hercegovinë, Iran e Shqipëri.

Veseli gjatë kohës së lirë e përcjell nga afër Yllorin në ndeshjet që i zhvillon me Piramidën. /Zëri.info/

Lexo edhe:  Liverpooli e përmbys Barcelonën