E mrekullueshme, djali nga Ferizaj e mposht kancerin

  Boksieri nga Ferizaj, Florim Xhabiri ka fituar tri herë betejën me kancerin.

  Ai asnjëherë nuk është ndalur gjatë kësaj kohë duke e motivuar vetën dhe duke u marrë me pasionin e tij me boks.

  Ai përmes një postimi në Facebook, ka falënderuar doktoreshën Fatmire Ramegjiku dhe ka thënë se gjatë këtyre dy viteve e kanë luftuar sëmundje pa humbur shpresën.

  Postimi i plotë:

  Para dy vite fillova betejen vendosem te dy te luftojm pa e humbur shpresen .Faliminderit për gjithçka Dr Fatmire Ramegjiku,Onkologe.

  Lexo edhe:  Prishtina i vë korrikun afat Shqipërisë, Vasili: Rama gati të shesë kufijtë e Kosovës, por …