Haradinaj e quan ambadadorin amerikan palaço

    Nënkryetari i Shoqatës së veteranëve, Nasim Haradinaj e ka quajtur palaço ambasafotin amerikan, Greg Delawie. “Ai papaço i Amerikëës le te na tregon se po thotë se e merr në mbrojtje..”, ka thënë ai duke aluduar në rastin e prokurorit special të dorëhequr për rastin e veteranëve fallso, Elez Blakaj.

    Ai, këto deklarata i bëri në emsionin Info Magazië të Klan Kosovës.

    Hadarinaj edhe me heret e kishte ofenduar njëjtë ambadadorin amerikan.

    Ai ofendim kishte zgjuar shumë reagime në Kosovë, duke marrë parasysh miqësinë e Kosovë me Amerikën dhe respektin për këtë shtet pas asaj që bëri gjatë luftës së fundit.

    Lexo edhe:  Ushtria amerikane pëson humbje të madhe, i rrëzohet aeroplani 100 milionë dollarësh