I vjen dita edhe Shaqirit, inkuadrohet pas shtatë muajsh

Më në fund disa minuta për Xherdan Shaqirin.

Ylli nga Zhegra e Gjilanit është inkuadruar në minutën e 83-të në ndeshjen kundër Arsenalit, shkruan Indeksonline.

Shaqiri kishte kohë që nuk ishte inkuadruar në lojë për Liverpoolin.

Ndeshja e fundit e tij ishte me 11 janar kundër Tottenham dhe ishte paraqitur vetëm një minut.