Ismeti del me një propozim të “fortë” për koalicionin me VV-në

Anëtari i kryesisë së LDK-së, Ismet Beqiri përmes një statusi në llogarinë e tij në Facebook i ka dërguar një mesazh Lëvizjes Vetëvendosje.

” Bashkëqeverisje e balancuar, as më shumë dhe as më pak.”, ka shkruar Beqiri, transmeton.

Gjatë ditës së djeshme, LDK i bëri një ofertë VV-së për ndarje të barabartë të ministrive, por këtë partia e Kurtit e refuzoi me anë të një letre.

Kryetari i LDK-së, Isa Mustafa tha se nuk e merr si zyrtare këtë përgjigje të Lëvizjes Vetëvendosje.

Lexo edhe:  Harry Bajrektari, porosi Edi Ramës: Këqyri punët e tua, mos bëj si Nano me Millosheviqin

Lini një Përgjigje