Kështu ndodhi ngjarja në Trude ku e pësuan me jetë dy persona

  Të enjten pasdite ndodhi një aksident i rëndë trafiku në autostradë, përkatësisht në Trudë, ku humbën jetën dy persona e u plagosën disa të tjerë.

  Nga pamjet e siguruara nga ‘Kallxo’ shihet se aksidenti ka ardhur pasi një veturë ka vozitur në kahje të kundërt të autostradës duke shkaktuar aksidentin vdekjeprurës për pjesëmarrësit në trafik.

   

  Kosova është përfshirë nga një valë e madhe e aksidenteve gjithandej vendit, që kanë shkaktuar viktima të shumta. Sipas ekspertëve, aksidentet ndodhin më së shumti nga pakujdesia e vozitësve dhe shtimi i numrit të veturave në rrugët e vendit.

  Kjo nuk është hera e parë që veturat janë xhiruar duke vozitur në shiritin e gabuar të autostradave.

  Lexo edhe:  KFOR-i niset drejt Veriut