Ky është 50 vjeçari nga Klina që humbi jetën në vendin e punës

Në orët e para të mëngjesit të sotëm në fshatin Dollc të Klinës ka humbur jetën aksidentalisht në vendin e punës një qytetar.

I ndjeri ishte shofer në “Mirusha Company”, ku edhe ndërroi jetë derisa po punonte.

Media mëson se identiteti i të vdekurit është Afrim H. Gashi nga fshati Zajm i Komunës së Klinës.

Gashi ishte afër 50 vjeç, ndërsa ka qenë i martuar dhe ka lënë pas edhe fëmijë.

Rastin e ka konfirmuar minuta më parë edhe Policia e Kosovës.

“Sot rreth orës 08:30 Policia e Kosovës është informuar për një rast i cili ka ndodhur në fshatin Dollc të Klinës me të marrë informatën njësitë relevante kanë shkuar në vend të ngjarjes gjithashtu në vend të ngjarjes ka dalë edhe njësiti i forenzikës emergjenca edhe njësiti i zjarrfikësve”, ka deklaruar Driton Rugova, zëdhënës i Policisë.

Lexo edhe:  Donatorët e bëjnë horë Haradinajn: Ne po i japim para Kosovës, ju po i harxhoni palidhje