Ky është lajmi i fundit për Granit Xhakën e Shkodran Mustafin te Arsenali

Dyshja shqiptare e Arsenalit Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi i janë bashkangjitur skuadrës në stërvitjet para-sezonale që do t’i zhvillojnë Amerikë, shkruan Zëri.info.

Xhaka e Shaqiri që fliteshin për një mundësi largimi nga skuadra e “topçinjve”, por ka qenë kapiteni i përfaqësueses së Zvicrës, Granit Xhaka që përmes një fotoje të postuar në rrjetet sociale sikur i ka dhënë fund çdo dileme.

Mediet nga Angli kohëve të fundit kanë raportuar se trajner Unay Emery për ta bindur Xhakën që të qëndrojë te Arsenali i kanë ofruar edhe shiritin e kapitenit.

Lexo edhe:  Kush e zbuloi talentin kosovar? Reagon babai i Milot Rashicës