Liverpool – Zvezda, formacionet zyrtare, mësoni se a do të luajë Shaqiri nga minuta e parë!

Skuadra e Liverpoolit sonte takohet me Crvena Zvezdan.Ekipi i Jurgen Klopp sonte takohet me Zvezdan, me fillim nga ora 21:00, në kuadër të ndeshjes së xhiros së tretë të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan GazetaBlic.

Jurgen Klopp i ka besuar vendin e titullarit, anësorit shqiptar Xherdan Shaqiri.

Shaqiri do të luajë nga minuta e parë në këtë sfidë.Pak para startit janë publikuar edhe formacionet zyrtare:Liverpool: Alisson, Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson, Fabinho, Wijnaldum, Shaqiri, Mane, Salah, Firmino.

Rezervë: Mignolet, Lovren, Moreno, Milner, Lallana, Sturridge, Origi.Zvezda: Pas pak…/GazetaBlic/

Lexo edhe:  Historia prekëse dhe e pa rrëfyer më parë nga Sadio Mane