Mbyllet raundi i gjashtë, mësoni kush ishte më i mirë

Ka përfunduar para pak çastesh edhe raundi i gjashtë i sfidës Krasniqi-Haertel.Ky raund ishte thuajse i barabartë, me të dy bokserët që tentonin të plasonin goditje herë pas herë, por gjithmonë duke qenë të rezervuar, shkruan GazetaBlic.

Duhet pranuar se Krasniqi, për një nuancë ishte më kërkues, megjithatë nuk pati goditje konkrete.

Pritet një meç i zjarrtë në vazhdim, derisa ne do t’iu raportojmë për çdo ndryshim eventual.Pas pak fillon edhe raundi i shtatë.Kujtojmë se Krasniqi po vazhdon meçin i lënduar, pasi duket pastër se e ka çarë arkadën e tij.

Lexo edhe:  UFC 235: Gjithçka që duhet të dini për duelin ndërmjet Jon Jones dhe Anthony Smith