Ndërron jetë në moshën 32 vjeçare futbollisti i njohur kosovar

Ka ndërruar jetë në moshën 32 vjeçare futbollisti i famshëm kosovar, Labinot Harbuzi. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se kosovari me pasaportë suedeze ka ndërruar jetë në mëngjesin e ditës së sotme.

Nuk ka ende ndonjë detaj për shkaktarin e vdekjes së Harbuzit.

32 vjeçari ishte pjesë e gjigantit holandez, Feynord, para se të luante në Malmo, Gencerberligin, Manisaspor, Syrianska.

Në vitet e fundit ai ishte pjesë e dy skuadrave pak të njohura aziatike, Prespa Birlik e Melaka United.

Harbuzi ishte pjesë e të gjitha grumposhave të Suedisë.

Lexo edhe:  Arbër Zeneli është “Neymari” i Kosovës, shikojeni dhe binduni!