Pas vdekjes së nënës, Ilir Shaqiri shkruan vargje prekës për më të shtrenjtën

Javë më parë ndërroj jetë nëna e këngëtarit dhe tekst shkruesit Ilir Shaqiri.

Pas ikjes së saj, Iliri u shpreh se ndjehej bosh pa të dhe kështu mori të shkruaj disa vargje dedikuar më të shtrenjtave nëna, transmeton Indeksonline.

Poezia dedikuar nënës mban titullin “JETËDHËNËSJA IME”, Iliri u shpreh se kujtime si këto dhe të ngjashme, domosdo kanë bijtë dhe bijat e nënave të gjeneratës sime kudo në truallin arbëror.

Më poshtë poezia e plotë:

Të dashur miq!Ndër vite jam përpjekur, që krijimtarinë time muzikore e letrare ta përshkoi fryma e dashurisë së…

Gepostet von Ilir Shaqiri am Freitag, 24. Juli 2020