Reagimi i Kadri Veseli në rast se ftohet nga Gjykata Speciale

  Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli është deklaruar rreth Gjykatës Speciale.

  I pyetur nëse ka ftesë nga ky institucion i drejtësisë, kryeparlamentari theksoi se ende s’ka diçka të tillë, ndonëse disa portale ‘fiktive’ janë publikuar lajme të këtij lloji.

  “Nëse ftohem do ta bëj publike. Nuk mërzitem për atë punë”, ka deklaruar shkurt Veseli.

  Ndryshe, komandantët më me zë të UÇK-së që deri më tani janë intervistuar nga Prokuroria e Speciale janë Rrustem Mustafa- Remi nga Zona e Llapit si dhe Sami Lushtaku nga Zona e Drenicës.

  Dy këta ish-komandantë janë liruar dhe të njëjtit s’përjashtohet që të ftohen përsëri për intervistim.

  Lexo edhe:  Djali i Shkurte Fejzës punësohet në Zyrën e Kryeministrit, konkurrenti i tij thotë se kjo u bë me ndikim