San Marino-Kosovë, ndeshja mbyllet me këtë rezultat

Kombëtarja e Kosovës U-19 në futsall ka arritur fitoren e parë në një ndeshje ndërkombëtare.Kosova U-19 ka fituar ndaj San Marinos në udhëtim, në ndeshjen e zhvilluar në kuadër të parakualifikimeve për kampionatin evropian 2019/2020zKosova fitoi me rezultatin e thellë 2-11, shkruan GazetaBlic.

Drilon Maxharraj (5), Rinor Dragusha (2), Blend Bërbatovci, Albion Mataj, Armend Aliu dhe Michelotti auto-gol shënuan për fitoren bindëse.Kujtojmë se Kosova me 23 janar do të luajë ndaj Suedisë në ora (16:00), kurse me 24 janar mbyll ndeshjet ndaj Qipros (16:00).

Lexo edhe:  Tjetër sukses nga sportistet kosovare, kësaj radhe në karate