SKANDAL: Ja çfarë ndodhi para fillimit të ndeshjes Zvezda – Liverpool

Skuadra e Crvena Zvezdas po takohet me Liverpoolin sonte në ‘Marakana’.Liverpool dhe Zvezda po ndeshen në kuadër të fazës së grupeve të Ligës së Kampionëve, shkruan GazetaBlic

Dhuna ka shpërthyer në stadium përpara ndeshjes së Liverpoolit ndaj Red Star Belgrade.

 

Policët dhe tifozët e çmendur të Zvezdës kishin një përplasje të madhe pak para startit të ndeshjes.

Ndeshja e Ligës së Kampionëve ka nisur me tensione në stadiumin Rajko Mitic.

Kjo duhet të dënohet nga UEFA, pasi lëshime të tilla nuk duhet të ndodhin në një ndeshje të këtij niveli të madh evropian.

/GazetaBlic/

Lexo edhe:  Madhështore: Kosova shkruan historinë, shpallet kampion dhe kualifikohet në Botërorin e Spanjës