Surroi thotë se është edhe më zi se pornografia publikimi i dhunimit!

  Pas publikimit të një fotografie nga deputetja e PDK-së, Flora Brovina, ku shihej një grua derisa dhunohej nga tre policë serbë në sy të familjarëve të saj ka irrituar publikun kosovar, grupet që mbrojnë gratë e dhunuara dhe familjarët e viktimave në fjalë.

  Së fundi, publicisti Veton Surroi përmes një statusi në profilin e tij në Facebook, deklaroi që “Publikimi i një dhunimi [për përfitime politike] quhet perverzion.”Periskopi më herët hoqi të gjitha fotografitë nga lajmet e publikuara më herët për rastin, sapo mori vesh që familjarët e viktimës kishin kërkuar një gjë të tillë.

  Ky është reagimi i plotë i z.Surroi:

  Publikimi i një akti seksual për përfitim parash quhet pornografi.

  Publikimi i një akti seksual për përfitim politik quhet pornografi politike.

  Publikimi i një dhunimi quhet perverzion. Në këso rasti, politik.

  Lexo edhe:  Deputetët nuk lodhën për mergimtarët, ja si sillen ata...