Takimi zgjati vetëm disa minuta, Grenell tregon çka bisedoi me Kurtin

    Përafërsisht sa takimi me presidentin Hashim Thaçi i ka zgjatur Albin Kurtit takimi me të dërguarin e Trumpit, Richard Grenell dhe ambasadorin amerikan në Kosovë, Philip Kosnet.

    Pak minuta pasi kanë hyrë në selinë qendrore të Lëvizjes Vetëvendosje, Grenell dhe Kosnett kanë dalur nga zyrat e partisë së Kurtit, raporton Gazeta Sinjali.

    Grenell dhe Kosnett janë ndalur të flasin për media. Gazeta Sinjali për pak minuta do t’ju sjellë deklaratat e ambasadorit Richard Grenell dhe ambasadorit Philip Kosnett pas takimit me mandatarin për formimin e qeverisë së re, Albin Kurtin.

    Lexo edhe:  Agim Veliu i kërkon sqarime Vjosa Osmanit pse u takua me Kurtin në Parlament