Video e skandalit, zbardhet dëshmia e policit në gjykatë

    Gjykata e Shkodres ka vendosur sot “arrest me burg” me afat 30 dite per policin Berhan Bajrakurtaj.
    Ne seancen e mbajtur me dyer te mbylluara polici ka mohur te kete ngacmuar ndonje te mitur ashtu si akuzohet.

    “Nuk kam ngacmuar asnje te mitur. Kam qene ne shtepine time. Nuk e di se si ka dale video. Para pak kohesh e ka çuar celularin ne servis dhe me pas e kam patur me kod. Une nuk di ta perdor mire celularin. Nuk kam ngacmuar asnje person dhe se kam idene si eshte shperndare video”- ka thene ai.
    Gjyqtare e çeshtjes ishte Irida Kacerja, prokuror Vat Staka dhe avokat mbrojtes Xhelal Kraja. Gjyqi u zhvillua me dyer te mbyllura, ndersa Prokuroria e kishte bere me dije qe ne fillim se do te kerkonte burg me afat 30 dite per paraqitjen e provave. Avokati kerkoi lirimin per shkak se ska veper penale. /Panorama

    Lexo edhe:  Mbesa e Hashim Thaçit ia ndalon Albin Kurtit të jetë lider i vendit