Videoja që ‘çmendi’ serbët, Stalone bën shqiponjën live në emision

Aktori me famë botërore, Silvester Stalone, në një “talk show”, ka bërë me duar shqiponjën e flamurit shqiptar, për të përshendetur miqtë e tij, shqiptarë në Itali (Arbëreshët).

Gjatë emisionit ai u shpreh se ka respekt për shqiptarët duke i konsideruar si popull i vjetër i Ballkanit.

Sylvester Stallone duke e bërë shqiponjen

Stalone u pyet nëse i njeh shqiptarët dhe ai u përgjigj duke bërë gjestin e shqiponjës dykrenare në emision.
“Unë kam shumë respekt për shqiptarët. Janë një popull i madh dhe prej mijëra vjetësh në Ballkan”, u shpreh aktori

Lexo edhe:  Gratë nuk duhet ta pinë këtë pije, rrezikojnë të vdesin më herët