Vjen edhe reagimi i Papa Françeskut për sulmin në Zelandë

    Papa Françesku shprehu trishtimin e tij sot duke i cilësuar të pakuptimta sulmet kundër dy xhamive në qytetin Christchurch në Zelandën e Re, ku humbën jetën 49 persona.

    ”Jam pranë jush”, deklaroi papa Françesku duke iu drejtuar neozelandezëve dhe në veçanti komunitetit mysliman.

    “Shenjtëria e Tij… është brengosur nga humbja e të pafajshmëve dhe shpreh gjithë solidaritetin e Tij”, thuhet në një deklaratë të Vatikanit.

    Lexo edhe:  Erdogan sfidon Trumpin: Nuk i marr leje askujt për të blerë raketa ruse