Vret rrëqebullin në Ferizaj, poston fotografitë në Facebook

    Një person është arrestuar në fshatin Varosh të Ferizajt, pasi ka vrarë një rrëqebull, kafshë e rrezikuar në Kosovë, dhe më pas ka postuar fotografitë në Facebook.

    Me urdhër të prokurorit, të dyshuarit i është konfiskuar arma si dhe leja e armës, ndërsa rasti i referohet hetimeve për procedurë të mëtutjeshme hetimore.

    Lexo edhe:  Vdes aksidentalisht 42 vjeçari nga Istogu, rrokulliset me traktor