Ylli I futbollit Juventin Daniele Rugani dhe bashkëshortja e tij shtatzanë rezultojnë positiv me CV19

Futbollisti juventin Daniele Rugani dhe bashkëshortja e tij Michela Persico (prezantuese televizive).

Janë të frikësuar nga prekja e tyre me Coronavirus më së shumti për faktin se janë duke pritur një fëmi.

Michela bëri rrëfimin shokues gjatë një interviste për gazeten italiane “Chi”.

D. Rugani 25vjec, ishte një nga futbollistët e parë Italian të Serise A që rezultoi pozitiv.

Ndërsa bashkëshortja e tij u shpreh se doktorët i kanë dhënë siguri që çdo gjë do shkojë mire.

Por “Vendoseni vetën në vendin tim!”

“Jam tmerresisht e frikësuar” shprehet ajo.

Michela nuk ka simptoma, por është vetëizoluar dhe nuk mund të takojë njeri.

Ndërsa Rugani pas disa ditëve me temperature është duke u përmirësuar./Kosova ime

Lexo edhe:  Këtu mund ta shikoni live, përhapjen e koronavirusit në të gjithë globin