Zbulohet propozimi i Metës për Gent Cakajn, janë takuar një ditë më parë

    Nikollë Lesi tha në studion e Open me Eni Vasilin se Edi Rama dhe Ilir Meta janë takuar një ditë më parë kokë më kokë për të diskutuar mbi dekretimin e Gent Cakës.

    Sipas Lesit, Meta i ka ofruar që ta marrë vetë Rama Ministrinë e Jashtme, por Rama ka këmbëngulur për Cakën dhe përfundimi është që nuk janë marrë vesh.

    Po ashtu, Meta i ka sugjeruar Kryeministrit që Gent Cakajn ta propozojë si ministër të Kulturës, në vend të Eva Margaritit.

    Lexo edhe:  Iu kërkuan 35 mijë euro dhe u kërcënua me jetë – prapaskenat e rastit të teologut nga Gjilani